EF – a tale of memories seria 1

EF – a tale of memories seria 1

 

 


„EF – Opowieść o wspomnieniach”

Renji uwielbia czytać książki. Dużo czasu spędza na nieczynnej stacji kolejowej, którą uważa za niezwykłe, ciche i przyjemne miejsce. Pewnego razu spotyka tam dziewczynę. Nie bardzo wie, co ma robić i po krótkiej wymianie zdań odchodzi speszony. Jednakże spotyka ją po raz drugi, dokładnie tam, gdzie poprzednio. Ku jego zdziwieniu dziewczyna pyta czy przypadkiem skądeś się nie znają. Renji dowiaduje się, że nowo poznana koleżanka ma na imię Chihiro i nie uczęszcza do żadnej szkoły. Nagle Chihiro postanawia iść do domu, ale teraz Renji zatrzymuje ją i w końcu umawiają się na kolejne spotkanie.
W wigilijny wieczór Hiro spieszy się do swojej przyjaciółki Kei. Nagle goniąca złodzieja dziewczyna kradnie jego rower. Nie zastanawiając się ani chwili, chłopak rusza za nią w pościg. Udaje mu się ją dogonić w momencie, gdy ta przewraca się wraz z rowerem i traci na chwilę przytomność. Kiedy dochodzi do siebie, w pierwszej chwili zdaje się niczego nie pamiętać. W końcu jednak przypomina sobie, co się stało i wyjaśnia, że w skradzionej torbie były jej klucze, więc nie ma jak wrócić do domu. Dlatego prosi Hiro, aby towarzyszył jej tego wieczoru. Chłopak zgadza się, choć zdaje sobie sprawę, jaka będzie reakcja Kei. Dziewczyna przedstawia się jako Miyako… W ten sam wieczór Kyousuke, szkolny kolega Hiro, kręci się z kamerą po mieście. W pewnej chwili dostrzega dziewczynę i dosłownie na ułamek sekundy udaje mu się ją uwiecznić na filmie, ponieważ nagle pojawia się ciężarówka, a zauważona przez niego osoba znika bez śladu. Siedząc przy obróbce filmu zastanawia się, kim ona jest.
To romans dla wymagających i raczej dojrzałych, więc zarówno ze względu na tematykę, jak i sposób jej przedstawienia polecam go tylko starszej młodzieży.

***

CDA
(odcinki 12/12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.