Busou Renkin

Busou Rekin (lektor ivo)
Busou Renkin – Alchemia Zbrojeń. Co jak co, ale umieranie nigdy nie jest fajne… nawet jeśli tylko we śnie. A już tym bardziej jeśli twoje serce zostaje przebite przez wielkiego węża. I pomyśleć, że wszystko tylko dlatego, że zachciało mu się być bohaterem i ratować obcą dziewczynę przed zostaniem daniem obiadowym… Kazuki Muto też myślał, że to tylko sen. Szybko jednak przekonuje się, jak bardzo się mylił. Dziewczyna, którą uratował – Tokiko Tsumura – należy do Regimentu Alchemików, walczących z homunkulusami. A on, zwykły uczeń, pojawił się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, by oddać swe życie w obronie kogoś, kto wcale tego nie potrzebował.
Mamy tu zwykłego chłopaka, który wracając ze szkoły spostrzega coś dziwnego i postanawia przyjrzeć się temu z bliska. Swą ciekawość przypłaca życiem, które chwilę później zostaje mu zwrócone przez piękną nieznajomą. Dopiero w tym miejscu zaczyna się prawdziwa historia. W miejsce przebitego serca Tokiko umieszcza w piersi Kazukiego alchemiczny kamień – kakugane. Dzięki niemu chłopak może, tak jak wszyscy alchemicy, przywołać swoje busou renkin (alchemię zbrojeń), alchemiczną broń, której forma, moce oraz siła zależą tylko i wyłącznie od stylu i woli walki wojownika.
Kazuki uznaje, że jego ocalenie było zrządzeniem losu, powołującym go do walki z homunkulusami. Niemal siłą zmusza Tokiko, by pozwoliła mu się do siebie przyłączyć.
To wielowątkowa historia, w której znajdzie się miejsce na walki, potwory, supermoce, a nawet miłość.
***
CDA
(Odcinki 26/26)
***
CDA
(Odcinki 26/26)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.